День української писемності та мови
Цьогоріч Україна вперше відзначає День української писемності та мови 27 жовтня. Це свято було започатковано Указом Президента України від 6 листопада 1997 року за номером 1241/ 97 " Про День української писемності та мови. " 28 липня 2023 року Президент України підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Перенесення відзначення події пов'язане з переходом на новоюліанський календар, бо дата встановлення Дня української писемності та мови визначена у День пам'яті Преподобного Нестора- Літописця. У цей день вшановуємо ченця Києво- Печерського монастиря Нестора Літописця, якого вважають прабатьком української писемності та автором першої фундаментальної історичної праці на українських землях- " Повісті минулих літ".
Українська мова є однією із слов'янських мов і походить від єдиного праслов'янського кореня, а не від міфічної давньоруської мови. Творцем сучасної української мови став Іван Котляревський. Тарас Григорович Шевченко довів своєю поезією, що українська мова нічим не поступається іншим мовам. А твори українських класиків Івана Франка, Лесі Українки, Марка Вовчка, Ольги Кобилянської, Олександра Довженка, Василя Стуса, Ліни Костенко і багатьох інших відомі всьому світу. Не менш відомими є й сучасні українські автори: Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Оксана Забужко та інші. Сьогодні українська мова об'єднує людей, готових відстоювати незалежність нашої держави, обороняти та розбудовувати її задля благополуччя майбутніх поколінь.
Виступ учениці 11 класу Олександрівського ліцею імені Івана Буряка Лотоцької Вікторії з поезією Максима Рильського " Мова" (Керівник Житкова В.І.)
Звернення з нагоди Дня української писемності та мови учнів 5 класу. (Керівник Нужа Ю.П.)
Цікаві факти про українську мову підготували учні 9 класу. (Керівник Тимошенко С.В.)