Творча спадщина Великого Кобзаря
10 березня український народ і світова спільнота вшановують пам'ять Великого Кобзаря, Пророка, поета, художника Тараса Григоровича Шевченка.
с стала новим етапом у розвитку естетичного мислення українського народу, визначила на десятиліття вперед подальший розвиток української художньої культури.
Своїми творами він прославив Україну, її духовність. Геній Кобзаря увінчав столітні прагнення українців жити в єдиній незалежній державі, відродити почуття єдності і спрямовати націю до побудови своєї держави. Його твори стали символом боротьби за незалежність та свободу.
Поет народився, коли Україна втратила державність. Її землі були поділені між двома державами: Російською та Австрійською. Уряди цих імперій ліквідували українське законодавство і запровадили кріпацтво.
Для Тараса Шевченка Російська імперія - тирани, які позбавили Україну свободи. Його поезія давала бачення майбутнього. Україна повинна здобути незалежність.
І сьогодні, як ніколи, поезія Кобзаря є актуальною. " Нема на світі України, немає другого Дніпра ",- тепер це не просто хрестоматійні рядки. Наша країна- найбільша цінність, і за її свободу та незалежність віддають найдорожче, що є в людини- своє життя наші воїни- захисники.
Будьмо гідними любові й поваги свого Пророка. " І на оновленій землі врага не буде, супостата. А буде син, і буде мати, і будуть люде на землі "
Захід в рамках Шевченківських Днів для учнів закладу провела вчителька української мови та літератури Житкова В.І.