День вшанування жертв голодоморів
Голодомор 1932–1933 років — одна з найтрагічніших сторінок в історії України, яка стала наслідком злочинної політики сталінського режиму. Це був штучний голод, організований радянською владою, метою якого було зламати опір українського селянства та знищити національну ідентичність українців.
Голодомор залишив незгасний біль у нашій національній пам'яті. Він позбавив життя невинних людей — дітей, жінок, чоловіків, які стали жертвами жорстокої тоталітарної системи.
Ми не маємо права забути! Щороку в четверту суботу листопада українці у всьому світі запалюють свічку пам'яті на вікнах своїх домівок. Це маленьке світло символізує нашу скорботу, вдячність і шану тим, хто постраждав і загинув у ті страшні роки.
Закликаємо кожного зупинитися на хвилину, запалити свічку та подумати про те, що пам'ять про цю трагедію — наш обов'язок перед майбутніми поколіннями.
Пам'ятаємо....Єднаємося.... Ніколи знову....
В Україні є давній звичай – у пам’ять про померлу людину запалюють свічку. Щороку, наприкінці листопада, Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932 -1933 років. В ці скорботні дні схиляємо голови перед світлою пам'яттю тих, кого забрала голодна смерть.
Закликаємо запалити свічку пам'яті 23 листопада о 16.00 у домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти всіх зусиль, щоб геноцид не повторився.