Попередження булінгу
Основне завдання сучасної школи – створення нового освітнього простору, головними засадами якого є безпечне навчальне середовище, а також забезпечення прав, свобод та інтересів дітей. Проте, дуже часто в освітніх закладах поряд із позитивними моментами постає проблема булінгу та порушення норм поведінки учнями, що не дозволяє в повному обсязі досягти поставлених демократичних орієнтирів. Серед сучасної учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, довготривалих агресивних проявів у міжособистісних стосунках підлітків, здійснюваних самими дітьми одне до одного.
У закладі в рамках попередження булінгу (цькування) відбулася низка заходів:
-онлайн зустріч "Як боротися з булінгом?Поради для дітей" для учнів 3 класу (Гура С.М.);
-година спілкування "Стоп - булінг!" з учнями 4 класу (Тарасюк М.М);
-час для дискусії "Булінг!Я не стою осторонь!" з учнями 5 класу (Нужа Ю.П.);
-бесіда "Мій улюблений світ без насильства» для учнів 6-7 класів (Приткова К.В.);
-захід "Булінг.Причини,наслідки,шляхи боротьби з насильством" у 9 класі (Тимошенко С.В.);
-класна година "Булінг (цькування):виклики та протидія" у 10 класі (Полтавська О.В.).
Під час спілкування діти розповідали як вони розуміють поняття «булінг», які бувають види та прояви булінгу, висловлювали свої думки та судження щодо того, як уникнути конфліктних ситуацій, наголошували на тому, що тільки взаємоповага та толерантне ставлення один до одного допоможе уникнути булінгу серед дітей.
Учні навчилися розпізнавати ознаки та форми булінгу, наслідки шкільного насилля, знущань у родині, дізналися про відповідальність за прояв булінгу, вивчили правила та поради щодо поведінки під час виявлення чи попередження цькування.